Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/pouke.org/verujem/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/pouke.org/verujem/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
ZENA

Православље и савремени изазови > Брак и породица

ZENA

<< < (6/7) > >>

Slobo:
Pomoz Bog dobri ljudi,,,
Evo procitah sta sve napisaste i dodje mi da kazem i ja koju o zenama, a i muskarcima. Prvo o nasilju nad zenama. Cista glupost....ali zaista da covjeku bude zalosno kada vidi kako neki momak udara djevojku. Prva pomisao koja mi pada na um je, "jao vidi kretena". i onda skontam da nije slucajno sto ju je isamarao..doduse ja to nisam nikada na taj nacin rjesavao, ali kako misliti i kako zaustaviti izljev bijesa kada shvatis da si prevaren?sta joj reci? ja jednostavno ne cinim nista iako sam imao srecu da ne bivam varan, ali imao sam drugih problema, iako do prije koji mjesec nisam bio ovako pobozan ne znaci da nisam imao veliko srce. Naprotiv...ali kako onda da mi neko objasni sta je to ono sto zene zele?sta je to sto zele da osjete od svog muskarca?covjeka?osobe koja je spremna da uradi bilo sta da joj udovolji i osigura?Hej zene odgovorite sta zelite od momka?moja iskustva govore da to nije bas nesto dobro...naime iz licnih iskustava...kako sam god s kojom bivao u vezi..vecinom su pucale iz sasvimj glupih razloga...tj. meni se tako cinilo i tako mi je receno da su navodno nepomirljive razlike medju nama i sl. i ja sam to prihvatao, ali molim Vas recite, kako je moguce da onda ta ista zena nakon pola godine ili godinu se uda i ostane trudna s drugim?naravno nemoguce je ne porediti se sa tom osobom za koju se bivsa udala... i kako pogledah..shvatih samo jedno sto me pogodi i osjetih kako tonem u dubine..jedina razlika izmedju nas dvojice..naravno u svemu sam bolji..znam da to ne zvuci skromno..ali ljepsi sam, pazljiviji, trudim se vise, jednom rijecju iskreno volim, i iskreno se dajem, i iskreno volim..pa zasto se onda otisla s njim?...jer ima vise novca..inace u svemu ostalom onako gledajuci realno sam bolji...naravno to ne razmisljam na precac vec zbilja poredim ono kako ja vidim stvari o ono sto mi ljudi koji poznaju tog drugog muskarca pricaju..ali eto..nekako se pomirih sa tim i onda u novu veu..pa sve ispocetka...i tako u "novoj" vezi pet godina...a s obzirom da sam malkice kasnio sa upisom faksa...a ona je vec pocela raditi..a ja onako sto se kaze zivim od pomoci roditelja..iako je daleko od toga da sam neka bijeda Bogu hvala, ali..nemam auto svako vece..ne mogu svako vece da imam za izlazak..i na kraju krajeva to je pogresno..a ona je pocela da radi...i sve ljepota i divota dok nije dobila prvu platu..a onda Slobodane sajonara do iduce..i nekako sam o svemu tome razmisljao....eto kazem sebi nemas srece pa to ti je...pa opet razmisljam...i sve tako..i sta ce ona sada?vec ima godina ..i da bi se udala za nekog... bio bi red da s njim bude u vezi makar toliko koliko ce meni maksimalno trebati da zavrsim taj faks...i sta da mislim o zenama?nesto pozitivno...doduse i mislim...medjutim uvjerenja sam da nije slucajno sto je Gospod stavio muskarca na celo...ali kako se sve drustvene norme mijenjaju..nije niti cudo sto se sve tako desava..licno smatram da su zene stvorenja manje sposobna da vole nego momci, ali mislim na iskrenu ljubav a ne na potrebu da im se ugadja..uostalom i sama Eva je bila takva...nije joj bila dovoljna ljubav nego je htjela jos..jos...a sta da ja mislim....najvise sam Mu zahvalan sto sam jos uvijek mogu iskreno i punim srcem i plucima da Volim...a sto se tice zena..eh....valjda ce biti srece...u svakom slucaju zenama treba gospodar koji ce da ih voli...ali i da im brani! a kako samo jednostavno voljeti i biti voljen?eh...izgleda da ja samo nemam srece....Volite i budite voljeni..sreca ce doci sama od sebe

Ostajte u miru

србин-православац:
Није човек госоподар већ Госод.Ми мушкарци никако не смемо да изгубимо из вида Бога.Ми одговармо за своје понашање према женама,али и оне према нама.Али је на нама да понесемо већи терет,наравно уз Божију помоћ.А то да девојке мање воле се не слажем.Ту ћу навести свој лични пример.Тренутно имам девојку то које ми је стало али ја баш то не знам да покажем на онај начин на који би она можда желела.Али она мени то и те како показује и ја не сумљам у њену љубав за разлику од ње према мени и ту је разумем.Девојке су много нежније и осећајне,а поготово ако су имале несрећан живот.Тако да ми мушкарци никако не треба да се понашамо према њима као тирани или сл.То и за мене важи.Ако те девојка или жена превари,или било шта лошеуради не треба је нипошто тући.Јер свако зло које неки човек уради неком другом себи је урадио.То јес Богу је урадио.А на Богу је освета.А што се тиче Бога у свом срцу.Старац Пајсије је то лепо написао у својој књизи Сузе за свет.А сад од тога шта ко жели од другога.Ево моје мишљење.У љубави нема очекивања страх је пун очекивања.Ако неког волиш прихватиш га таквог какав је и својом љубављу и својим примером га поправиш.Као христос.Како неко да тражи од некога оно што ни сам нема.Ми би желели да други буду без мана а сами своје не поправљамо-Тома Кемпијски
А ми ко хришћани у томе треба да будемо потпуно предани вољи Божијој и ако нам се нешто баш не свиђа код особе супротног пола да је прихватимо такву и да знамо да наше спасење не зависи од њеног понашања према нама већ нашег према њој.Нека буде Боже воља твоја.Највише зла,развода долази због тога што човек тежи да се испуни његова воља.Како ми да тражимо од некога да буде онакакв какав ми желимо нека буде онакав какав Бог жели.А обично се каже да човек у другоме види мане које су сопствене.Тако да се свако позабави својим брвном и да остави трн у оку брата свога.Наравно треба рећи ако видиш да нешто не ваља на тој особи али не тражити да она то промени одмах или због вас.Све је од Бога тако да прихватите ту осубу као дар са неба и не секирај те се.Отац тадеј је то дивно рекао о смирењу и препуштању вољи божијој.Колико ми својом вољом реметимо планове божије и компликујемо себи живот.Замислите Бог вам даје нешто добро а ви се буните и кажете "не ти незнаш сад ћу ја да узмем оно што ја хоћу."И шта бонда буде....
А да се оврнем и на Еву није Ева једина жена и не треба ми ко Адам да кривимо жену већ себе.А сетимо се само Богородице.Жена може и да упропасти али и да спасе човека.Велика је улога жена.Жене мироноснице,жена гержница,жена која је Христу дала воде.....

Danijela:

--- Цитат: "Slobo" ---..licno smatram da su zene stvorenja manje sposobna da vole nego momci, ali mislim na iskrenu ljubav a ne na potrebu da im se ugadja...
--- Крај цитата ---

Мајке ти? То је доказано неким научним истраживањем?
Аман више, који проблем имате?  :shock:

Па Слобици ни ово није било довољно, него:

--- Цитат: "Slobo" ---...u svakom slucaju zenama treba gospodar koji ce da ih voli...ali i da im brani!
--- Крај цитата ---

Најбоље да набавиш ланац као за куче...  :o
Сачувај Боже!

(Ко се осети прозваним, нема потребе да ми реплицира, ова тема ме не интересује више, рекла сам шта сам хтела. Николас је поставио одличан текст на оној другој теми. )

Slobo:
Joj Daco pogresno si me shvatila skroz, prvo nikada se ja nisam ponasao na taj nacin, naprotiv saasvim suprotno, ali upravo zbog toga sam to napisao,iz prostog razloga jer mi se cini da oni momci sto znaju da tako kazem da malkice potegnu uzde zive u mnogo sretnijim vezama nego sto je to slucaj sa nekima poput nas koji dadnu srce onako na dlanu i na kraju dobiju to da im se smiju, mada meni to nikada nije bilo smijesno...ali samo zbog toga mi se cinilo to sto sam rekoa...a to je da Vam treba gospodar..ali kao sto na kraju posta rekoh izgleda da ja jednostavno nisam imao srece....a o tome ko je istinski hriscanin...eh...zar mislis da ti imas neku moc da vidis ko je iskren hriscanin?e ja nemam ali znam da svaki put kada dopustim u vezi vise nego sto mislim da bi trebalo ili misli da ju ne volim ili da mi nije stalo...a ja jednostavno nisam ljubomoran i onda ona misli da joj je sve dopusteno..ne vidi da sam ja u stvari dobar i da ne uzimam nista za zlo..ali sta se desava onda..onda se desava da ne vidi granicu toga sta je ispravno..zeli sve vise i vise...da vidi dokle mogu da pustam......ali jos jednom Daco kao sto rekoh..izgleda da ja jednostavno nisam imao srece..evo vidim na forumu takvih super cura..i citam sta pricaju i govore...sta da ti kazem srce mi jace zaigra kad vidim npr. ono sto Marija pise..shvatam da se upravo zbog takvih djevojaka ponasam ovako kako se ponasam, jer sam siguran da kada ona prava ljubav dodje da joj nece biti kraja....a..ti...bolje pogledaj tu cackalicu u svom oku nego sto iz mog vadis piljevinu....a nista konkretno ne rece...bio bih mnogo sretniji da si uopste rekla sta ti smeta na momcima..da bismo mogli da to popravimo...i sama ne shvatas da zelim da Vam ucinim uslugu da kazem sta mi momci smatramo da ne valja  kod vas djevojaka...isto  tako bih rado cuo sta biste vi cure mijenjale na nama momcima..ali bez da budem proglasen djavolovim sljedbenikom i antihristom...a siguran sam da ni ti sama nisi tako opasna uzivo kao na forumu..u svakom slucaju taj lanac o kojem pricas svaki put stavim...ali sebi...ali kazem ti...reci mi kako da prepoznam kad mi neka kaze da me voli?iskreno? meni se najvise cini da ja to ne znam..kad neka laze a kad govori iskreno..ili se postavi poput tebe "glup si i ajd zdravo"..zasto ne kazes fino da bi trebao da obratim paznju na ovo...nego na moju nesrecu ti se jos smijes i govoris kako sam ovakav - onakav...pa mislim da nije slucajno da sam rekao da vam treba gospodar..naravno ne u bukvalnom smislu...ali eto...tebi treba gospodar..a zasto..zato sto se smijes mojoj nesreci..umjesto da mi nesto fino kazes i utjesis me...zapitaj se sta je hriscanskije?u svakom slucaju ja cu uvijek vise davati nego sto cu traziti...a ti razmisli o tome sta ti dajes a da nije olovo i lanci....
Budi s Bogom

PS. umjesto da me ubijedis da se ne trudim dzabe oko zena..ti samo potvrdi moju pricu...

PPS. Marija....nadam se da nisi i ti takva:)
Ostajte s Bogom i ukazite mi na greske,pomozite, kritike slusam citav zivot...i nisam jos nista iz njih naucio

Slobo:
Pravoslavce, sta da ti kazem.to su bile rijeci koje sam najvjerovatnije zelio da cujem, i eto vidim da nisam jedini koji misli da ljubav treba davati  od srca..onako maksimalno bez kalkulacija i bez planova, a najmanje sa strahom. jednom rijecju sve da kazem...Hvala
Ostaj s Bogom

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
Иди на пуну верзију