Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/pouke.org/verujem/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
TETOVAZE SVETACA I HRISTA

Аутор Тема: TETOVAZE SVETACA I HRISTA  (Прочитано 25479 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

VOLODJA

• Гост
« послато: Август 09, 2006, 07:17:05 поподне »
da li je tetoviranje SVETACA i ISUSA HRISTA,kao i drugih motiva hriscanstva bogohuljenje i jeres.meni iskreno to izgleda OK.mada mi nekako cudno izgleda MILESEVSKI ANDJEO na istetoviran na misicu iznad noznog clanka.

sta vi dragi moji forumasi mislite o tome,posebno me interesuje misljenje nasih UVAZENIH SVESTENIK i vjeroucitelja,dakle ljudi koji su dublje upuceni u motive PRAVOSLAVLJA I HRISCANSTVA :?:

Duh

• Гост
« Одговор #1 послато: Август 09, 2006, 07:38:48 поподне »
Meni to vise izgleda kao kitch, nego jeres  :lol:

Ван мреже Otac Bane

• Искусан
  • Поруке: 495
  • Гласај: +0/-0
    • MSN гласник - banekatic@hotmail.com
    • Погледај профил
    • Храм Светог Духа
    • Имејл
« Одговор #2 послато: Август 09, 2006, 08:20:07 поподне »
Мислим да Црква нема посебних канона који се баве овим питањем. Мени лично то не смета. Али поставља се као и у свему питање "духовне културе". Тј. ако тај који тетовира Црквене мотиве, на којим местима и из ког разлога их тетовира. Ако  је неко истетовирао Христа на левом делу груди, или назад на плећки па каже хоћу да ме чува, тзо јт ок. Али ако је то да се на плажи допадне некоме, такав ће на ланац обесити крст до пупка. Својим очима сам видео како једна девојка носи Панагију са ликом пресвете Богородице. Она мисли да је то медаљон. Додуше мало повећи! :roll:
color=indigo]СВЕ ЗА ХРИСТА, ХРИСТА НИ ЗА ШТА ![/color]

VOLODJA

• Гост
« Одговор #3 послато: Август 09, 2006, 08:30:15 поподне »
slazem se ,naravno da niko ne bi trebao da nosi KRST ili SVECA kao ukras

Ван мреже Зосима

• Шта рећи?
  • Поруке: 2442
    • Погледај профил
« Одговор #4 послато: Август 09, 2006, 11:09:28 поподне »
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

VOLODJA

• Гост
« Одговор #5 послато: Август 10, 2006, 12:00:32 пре подне »
lijep rad brate,ali se "pacijent" MOGAO OBRIJATI ISPOD MISKE;HEHHEHEHE;MISLIM OVE VRUCINE...... :lol:

Ван мреже Зосима

• Шта рећи?
    • Погледај профил
« Одговор #6 послато: Август 10, 2006, 12:14:58 пре подне »
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Ван мреже Judita

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 45
    • Погледај профил
« Одговор #7 послато: Август 10, 2006, 10:56:31 пре подне »
Својим очима сам видео како једна девојка носи Панагију са ликом пресвете Богородице. Она мисли да је то медаљон. Додуше мало повећи!

Cijenjeni Oće Bane......objasnite mi, kaj je to PANAGIJA........koju dotićna djevojka nosi... :?:

Ван мреже Nemanja_K

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 197
    • Погледај профил
« Одговор #8 послато: Август 10, 2006, 11:04:24 пре подне »
Цитат: "Judita"
Cijenjeni Oće Bane......objasnite mi, kaj je to PANAGIJA........koju dotićna djevojka nosi... :?:

Panagija je mala ikonica izradjena od emajla, srebra i zlata sa likom Isusa Hrista i Presvete Bogorodice sa malim Hristom na rukama. Panagiju nosi episkop na prsima, kao stalno podsecanje na svoj dug da nosi u srcu svome Gospoda i da se pouzda u zastupnistvo Presvete Majke Njegove. Panagija na grckom znaci "Svesveta".

Преузето са: http://manastir-lepavina.org/novosti/index.php/weblog/2005/04/P10/

Надам се да се не љутите Јудита што сам ја одговорио уместо оца Банета.
Luka 23:12

Ван мреже Judita

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 45
    • Погледај профил
« Одговор #9 послато: Август 10, 2006, 11:22:03 пре подне »
Zahvaljujem......Nemanja_K.....neka se ljuti Otac Bane.... :D ...ja neću....
dali ste i vi svećenik........ili .......možda teolog.... :D

Ван мреже Nemanja_K

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 197
    • Погледај профил
« Одговор #10 послато: Август 10, 2006, 02:17:39 поподне »
Цитат: "Judita"
dali ste i vi svećenik........ili .......možda teolog.... :D

Наравно да не Јудита,

нисам ја достојан тога.
Luka 23:12

Ван мреже о.Небојша

• Шта рећи?
  • Поруке: 2943
    • Погледај профил
    • http://sr.hristianstvo.ru/?from=6861
    • Имејл
« Одговор #11 послато: Август 10, 2006, 03:28:12 поподне »
Ја сам чуо за једног Немца коме су се за време летовања у Грчкој мооого свиделе православне одежде, па је себи узео једне епископске, са све митром, па тако обучен прошета по Минхену :lol:
Наша вјера јесте хришћанска, наше хришћанство је православно, а наше православље је српско. Тако је и тако ће се звати. То је моја вјера и моје ВЈЕРУЈУ.

http://sr.hristianstvo.ru/?from=6861

Ван мреже rasa(zBogom svima)

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 103
    • Погледај профил
« Одговор #12 послато: Август 10, 2006, 09:21:20 поподне »
Помаже Бог!

Велики поздрав свима, Зосима теби посебно!

Ево једне тазе фотке у прилог овој интересантној теми.

Ван мреже RIA

• Шта рећи?
    • Погледај профил
Re: TETOVAZE SVETACA I HRISTA
« Одговор #13 послато: Август 10, 2006, 10:18:14 поподне »
Цитат: "VOLODJA"
da li je tetoviranje SVETACA i ISUSA HRISTA,kao i drugih motiva hriscanstva bogohuljenje i jeres.meni iskreno to izgleda OK.mada mi nekako cudno izgleda MILESEVSKI ANDJEO na istetoviran na misicu iznad noznog clanka.

sta vi dragi moji forumasi mislite o tome,posebno me interesuje misljenje nasih UVAZENIH SVESTENIK i vjeroucitelja,dakle ljudi koji su dublje upuceni u motive PRAVOSLAVLJA I HRISCANSTVA :?:

Prvo nemam nista protiv tetovaze kao takve.To je ipak nesto sto postoji stotinama godina,cak se i komercijalizuje u poslednje vreme.

Elem,bilo kakva tetovaza svetaca i krstova je za mene ne samo nesto lose,vec nesto sto je totalna glupost.

Sta to znaci ? "vidite ljudi,nosim Hrista u srcu" ?
 "Vidite ljudi,ja verujem u Boga"
 "Ljudi,ja slavim bas ovu slavu" ?

Tetovaze svetaca su jedna velika,velika glupost,jer niko ne moze sebe "izdici" iznad ostalih vernika,niti pokazati da ima neki poseban odnos sa Bogom,tj da ima neku razlicitu veru od ostalih,tako sto ce istetovirati nesto religijske sadrzine.

Jer vera je nesto sto se nosi u sebi,pa jos se u starom zavetu govorilo da se ljudi ne oblace niti ponasaju drugacije ako poste,tako da ne vidim ni potrebe da ako na nekom nepoznatom vidimo tetovazu Hrista,odmah shvatamo njegovu religioznost,kao da ona treba biti izdvojena od religioznosti drugih,samo zato sto je on imao vremena i zivaca da smisli koju ce tetovazu istetovirati i da odvoji novac za to.

Te radnje ne mogu nekog izdvojiti po veri od drugih,jer nemaju veze sa verom,dakle tetovaza i vera su dve potpuno razlicite stvari,spajanjem,pa po meni ne nastaje bas kic,ali u svakom slucaju to je spajanje nespojivog.

Sto bi rekao moj frizer,tetovirani "bajker",kad sam iskomentarisao jedan sasvim lep tattoo Bogorodice ... rekao je "Pa nije znao sta drugo da istetovira".Moze biti i to.Bolje Hrist nego jednorog ili zmaj,neko i tako (mozda) rezonuje.

Ван мреже TenMon

• Напредни почетник
  • **
  • Поруке: 179
    • Yahoo брзи гласник - tenmon83
    • Погледај профил
« Одговор #14 послато: Август 23, 2006, 01:38:52 поподне »
Чему тетоваже уопште? Никад то нисам подржавао. Делује ми као жигосање самога себе.
I may be paranoid but not an android

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38