Пређи на везу

Добродошли на Живе Речи Утехе, највећу православну интернет-заједницу!
Региструјте се сада да бисте добили приступ свим нашим функцијама. Када се региструјете и пријавите, моћи ћете да креирате теме, постављатe одговоре на постојеће теме, направитe своју страницу и групу, додајете слике и албуме, имате свој блог, дајете репутацију другим члановима, добијете лични поштански курир са приватним порукама, мењати свој профил и коментарисати друге профиле И ЈОШ МНОГО, МНОГО ТОГА!. Уколико већ имате налог, пријавите се овде -у супротном направите налог бесплатно још данас!

КАКО ДА СЕ РЕГИСТРУЈЕМ, ПИШЕМ, ПОСТАВЉАМ СЛИКЕ НА ЖРУ? (ОБЈАШЊЕЊЕ У ПАР КОРАКА)

кликните и погледајте који нам је рејтинг

Слика

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р.Македонији

* * * * * 5 Гласови

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
2888 одговор(а) на ову тему

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56744 Поруке
На њиховом сајту још нисам ништа видео , као да се то тамо ништа не дешава?! Браћа Бугари !

Мученик Твој Господе, Валерије , у страдању своме је примио непропадљиви венац, од Тебе Бога нашега, јер имајући помоћ Твоју мучитеље победи, а разори и немоћну дрскост демона: Његовим молитвама спаси душе наше.

posaljisvojuporuku.png

ПРОМЕНИТЕ СКИН, ПРЕУЗМИТЕ ANDROID I IOS МОБИЛНУ АПЛИКАЦИЈУ И ЧЕТ ФОРУМА ЖРУ ПОТПУНО БЕСПЛАТНО!

uros

uros

Дуго је са нама

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 1530 Поруке

На њиховом сајту још нисам ништа видео , као да се то тамо ништа не дешава?!

Браћа Бугари !

Да али њихова власт је ухапсила њиховог архијереја (једне Свете Цркве), нема никакве разлике у односу на то да су ухапсили митрополита Варне Кирила. Протест не би требало да дође из "дипломатских" разлога према СПЦ него из еклисиолошких разлога пар-екселанс.

tanja m.

tanja m.

Напише по коју

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____
  • 47 Поруке
Pomaze Bog! Osecam potrebu da kazem nekoliko reci  o +mitropolitu Jovanu.Miloscu Bozjom,imala sam cast i zadovoljstvo da upoznam +vladiku Jovana 2008.godine na hodocascu po svetoj zemlji u vreme Vaskrsa.Naime na ovom putovanju on nam je bio duhovnik i to je stvarno bilo predivno iskustvo.Veliki mucenik i slobodno mogu reci andjeo koji hoda zemljom.Njegova duhovna pouka i blagodat kao i reci ohrabrenja koje smo primili na ovom svetom hodocascu je ono sto mi daje  snagu u svim teskim zivotnim situacijama da nastavim dalje.Zato mi i sva ova desavanja veoma tesko padaju jer se radi o velikoj nepravdi  i zlu koje mu se,bez ikakvog razloga,nanosi.Ali,kao sto je i sam rekao u svojoj besedi na Vaskrs u Jerusalimu da samo mali broj nas koji smo hodocastili svetom zemljom je spreman i voljan da istinski,bez roptanja,prihvati i ponese Krst Casni na svojim ledjima,onako kako je Spasitelj cinio,to +vladika  Jovan i danas cini( sto bi nas narod rekao na pravdi Boga)stradajuci nevin za pravu Veru Hristovu. Misljenja sam da bi nasa sveta Crkva i +Patrijarh trebali da kontaktiraju  g-dina predsednika i sve adekvatne drzavne institucije da se po hitnom postupku angazuju za pustanje na slobodu +vladike Jovana. Mir Va od Gospoda zelim!

Огњен

Огњен

Дуго је са нама

• Теолог
  • 2623 Поруке
Има ли вести о митрополиту Јовану?
Postavljena slikaPostavljena slika

Mиљан Танић

Mиљан Танић

Миљан Давид Танић

• Члан
  • 2166 Поруке
И је ли ЖРУ добио новац на Веб-фесту? Шта би с идејом да се он поклони за кауцију за Његово Блаженство?
Блог "Осми дан" (кликни!)

Званични сајт радија "Слово љубве" (кликни на слику) Фејсбук група радија "Слово љубве" (кликни на слику)
Postavljena slika                                           Postavljena slika

Guest_свештеник Иван_*

Guest_свештеник Иван_*
  • Гости

И је ли ЖРУ добио новац на Веб-фесту?
Шта би с идејом да се он поклони за кауцију за Његово Блаженство?

Задњи пут смо видели новац када смо уплаћивали хостинг и ионтернет сервисе за наш сајт. Ма какав новац брате, нема леба од интернета, али би могли да покренемо акцију, ако то Свети Архијерејски Сабор благослови. Шта мислите?

Mиљан Танић

Mиљан Танић

Миљан Давид Танић

• Члан
  • 2166 Поруке
Mogli bismo - mada će biti onih koji će krenuti da pričaju kako ima pametnijih stvari da se pare skupljaju...  sHa_sarcasticlol A mislio sam na onaj novac (pet miliona beše?) koji je pominjan kao nagrada na webfestu.
Блог "Осми дан" (кликни!)

Званични сајт радија "Слово љубве" (кликни на слику) Фејсбук група радија "Слово љубве" (кликни на слику)
Postavljena slika                                           Postavljena slika

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56744 Поруке
http://www.svetigora.com/node/7976

Мученик Твој Господе, Валерије , у страдању своме је примио непропадљиви венац, од Тебе Бога нашега, јер имајући помоћ Твоју мучитеље победи, а разори и немоћну дрскост демона: Његовим молитвама спаси душе наше.

posaljisvojuporuku.png

ipolit

ipolit

Ту је, мало гледа-мало пише

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 94 Поруке
Некако, старно намеће ми се питање, дали се довољно прави или не за Архиепископа Јована, када се Филарет, бламирао на границу и спавао у комби, било је на свим вестима.. посећивали су га, носили му храну, искрено ме интересира дали се ико и коко грижи за Архиепископа, видим, да у суштини, може једна трећина из Србије, немају појма да је Његово Блаженство у затвору, дај те организирајте по неки молебан за пустање, или слично, уместо за гејеве, ово је елементарно, ради се о слободу човека који је крајно невин пред законом и пред Бога, и све ради за Христа и Цркву.....

Evgenik

Evgenik

Дуго је са нама

• Члан
  • 1392 Поруке
  • Локација :Бања Лука, Република Српска
Потпис на ово што рече брат Иполит. Дужни смо сви као чланови СПЦ да непрекидно јавно дижемо глас и вршимо притисак на власти Србије, Бугарске и Македоније да се ово кршење људских права и прогон на вјерској основи прекине. Ако неће они, гурати све до Суда у Стразбуру и слати петиције за Брисел. Ако се Тадић уби да педерима да права, могао би се мало позабавити и вјерским слободама!
Догодине на Косову!

e2rdavid

e2rdavid

Интересује се

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 239 Поруке
Заиста не могу ништа друго да кажем него, 'фала Богу - да се неко сетио да обнови тему о Архиепископу. Јер, љубљени у Христу браћо и сестре, гледам ове теме које су у последњих два дана постављане на овом нашем форуму...и није да нису битне joooj..не,..далеко од тога...али дошло ми је некако киселогоркобљутаво, ни сам незнам како ...и намерно нисам желео ја, да потежем причу о овој теми јер - ем већ постоји ова тема -брат Зортодокс ју је отворио ЈОШ 24. НОВЕМБРА !!! и хвала му - а од тад је написано нецеле ДВЕ СТРАНЕ!?! confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> ... и тема је погледана једва 500 пута... ем већ сам доста покушао да кажем на оној теми о саслуживању Игумана из Валаама са македонским расколницима... и рекох да чекам ...и ево ..''молитве праведника услишене беху у задњи час'' 319.gif Погледајте само колико је било који СРПСКИ МЕДИЈ писао о овој теми ...Тако је и на православним форумима све пропраћено тражите, копајте, листајте ...ЏАБА..нигде ништа... Катастрофа... тако ми бранимо Цркву...А човек је скоро МЕСЕЦ ДАНА У БУГАРСКОМ ЗАТВОРУ!.. Сви перу руке тамо...и Прванов (њихов председник) и Синод БПЦ, ајде за њих да ми је и јасно некако (ма да није никако ne_shvata)..али наши... Шта са нашима...било којима... Ево јуче је Јеремић био у Бугарској са Грчким премијером...дали негде има некка реч на ту тему ..сетио ли се неко..или ће чувени добросуседски односи са Македонијом том Бившом републиком Југословенском а сада само Републиком - по званичном ставу Републике Србије,  klapklap ... ''поново бити приоритет и ми нећемо МРДНУТИ НИ ПРСТОМ...а о другим деловима тела да и не говорим crutches... Што рече негдар његово преосвештенство - епископ Захумско-Херцеговачки и Приморски г. Атанасије јевтић, сада у мировини,цитирајући Кара-Ђорђа : ''Бојим се да не дође до повраћања зеленог једа''...
Мислим да овим заиста показујемо колика је наша свест о Једној светој Саборној и Апостолској Цркви...и колико нашу Помесну и Свету Православну Цркву у Србији, видимо као Такву... Овде падају све флоскуле и теорије у воду..човек је физички угрожен.. незнам да ли сам био довољно јасан.. stadaradim

Evgenik

Evgenik

Дуго је са нама

• Члан
  • 1392 Поруке
  • Локација :Бања Лука, Република Српска
Јеси брате и мени се већ годинама срце стеже што ћемо сами себи суд направити јер за праведника не дигосмо глас када је требало и када би у страдањима. Срамота је што сви ћуте и више се баве ефемерностима и глупостима, а допуштају да праведник страда!
Догодине на Косову!

Сродне Теме Collapse

Тема Форум Започето од Статистика Инфо

1 Корисник (а) чита ову тему

0 чланова, 1 посетилаца, 0 скривених корисника