Пређи на везу

Добродошли на Живе Речи Утехе, највећу православну интернет-заједницу!
Региструјте се сада да бисте добили приступ свим нашим функцијама. Када се региструјете и пријавите, моћи ћете да креирате теме, постављатe одговоре на постојеће теме, направитe своју страницу и групу, додајете слике и албуме, имате свој блог, дајете репутацију другим члановима, добијете лични поштански курир са приватним порукама, мењати свој профил и коментарисати друге профиле И ЈОШ МНОГО, МНОГО ТОГА!. Уколико већ имате налог, пријавите се овде -у супротном направите налог бесплатно још данас!

КАКО ДА СЕ РЕГИСТРУЈЕМ, ПИШЕМ, ПОСТАВЉАМ СЛИКЕ НА ЖРУ? (ОБЈАШЊЕЊЕ У ПАР КОРАКА)

кликните и погледајте који нам је рејтинг

Слика

Srpska imena i njihova znacenja!

- - - - -

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
260 одговор(а) на ову тему

PD

PD

Дуго је са нама

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 1028 Поруке
  • Локација :Canada
Svaki period u nasoj istoriji je iznedrio i popularna imena tog doba. Recimo u proslom veku negde u sedamdesetim, osamdesetim godinama su bila popularna imena poput Zorana, Gorana,Gordana, Branka itd...Krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih su se mahom davala imena po junacima iz nase istorije i najzastupljenija su bila imena Stefan, Nemanja, Nikola, Slobodan, Jelena, Milica itd. Ovo je samo moje zapazanje, a sta vi mislite? Imena sto mi trenutno padaju na pamet: Ana, Andjela, Angelina, Katarina, Marija, Natalija Ivan, Marko, Nikola, Stevan, Stojan, Vuk, Milos, Luka, Petar
My wish for you
Be with God-and may God be with you!

ПРОМЕНИТЕ СКИН, ПРЕУЗМИТЕ ANDROID I IOS МОБИЛНУ АПЛИКАЦИЈУ И ЧЕТ ФОРУМА ЖРУ ПОТПУНО БЕСПЛАТНО!

Оставите Ваш коментар преко Фејсбука

Guest_Izida_*

Guest_Izida_*
  • Гости
PD,svaka cast za temu.Vele moji da je trebalo da se rodim 25.maja na Dan mladosti.Mama dala najstarijoj sestri ime,jer je to ime zelela od detinjstva,a srednjoj po liku iz Puskinove poeme.Moje prepustila tati.On hteo da mi da ime Josipa.Ali,ja zeznem ginekologa za trinaest dana,Bogu dragom hvala,i dobijem ime Prepodobne Mati Srpske... Btw,zovu me Ana ili Angie,u zavisnosti da li vise vole Indexe ili Stonse.  confused A neka moja braca,koja ispovedaju Islam to me mitropolit Amfilohije naucio da su mi braca,iako nisu prihvatili Hrista,me zove Melek ili Melece. Posto na arapskom andjeo se kaze malek. Istorija ce pokazati da li sam bila dostojna da nosim ovo andjeosko ime.  :)

PD

PD

Дуго је са нама

• Члан
  • 1028 Поруке
Izgleda da je sve Bozija promisao pa tako i tvoje ime...nosi ga sa ponosom. Ja bih te recimo zvala punim imenom jer obozavam imena sa znacenjima i kad su mi puna usta pri izgovoru. Nedavno smo dobili u siroj porodici prinovu, predivno bozije stvorenje i dobila je ime Katarina,(od grckog "katharon" sto u prevodu znaci cistoca, pristojnost), obozavam je iako je nisam ni vedela osim putem racunara....valjda zbog imena.  :cheesy3: Moja namera sa ovom temom je bila da pokrijemo sto vise srpskih imena pa da buduce mame i tate imaju kolekciju imena na jednom mestu, dostupnu i sa tumacenjima istih.
My wish for you

karadjordje

karadjordje

Не мисли да оде

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 4014 Поруке
  • Локација :Подгорица
Мени дадоше име Марко,тако им би по вољи..нити су ме питали но ето  :cheesy1:

PD

PD

Дуго је са нама

• Члан
  • 1028 Поруке
Marko, Da li volis svoje ime? Mnogo ljudi cujem kako kazu da bi menjali svoje ime jer im se ne dopada itd....valjda postoji razlog zasto su nam roditelji dali ime koje nosimo...Ja sam Dragana...moj tata mi dade to ime i imao je mnostvo skracenica da mi tepa pa cak i sada nekad kad pricamo upotrebi neko....ima nesto sa ocevima i cerkama posebno....mozda gresim....koja su vasa iskustva? Znacenje imena Dragana-Potice jos iz 12 veka a izvod je od osnove prideva-Drag, Draga....da li sam zasluzila da ga nosim....prepustam onim koji me znaju da sude....mada bih onda trebala da ih nekako doteram na ovaj forum.... :D Marko-Kod nas, jedan od najranije poznatih je ban raške banovine iz 11. veka. Pretpostavlja se da današnju veliku popularnost u narodu duguje slavi najvećeg junaka naših narodnih pesama Marka Mrnjavčevića koji je živeo od 1335. do 1395. godine. Bio je sin kralja Vukašina koga je narodna pesma od istorijske ličnosti preobrazila u legendarnog super heroja Kraljevića Marka koji je oličenje junaštva, viteštva i čestitosti. Smatra se jednim od najpopularnijih hrišćanskih muških imena, duboko ukorenjenim u onomastikonima i jezicima svih hrišćanskih naroda. Od ovog imena izvedeno je ime Marka.
My wish for you

И.стојковић

И.стојковић

Дуго је са нама

• Члан
  • 2905 Поруке
Шта рећи? Ја се зовем Ивица :D Тешим се да је то како рекосте Божја промисао, а одговара ми што је одскора у мојој цркви, дипл.теолог. о.Ђакон ......хм....па Наравно Ивица... :cheesy1:
"Прости верник"
Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.
http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Милан Меденица :)

Милан Меденица :)

ко је напустио Бога, тај се строжије држи вере у морал.

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 29454 Поруке
ja sam Milan mocart nisam bas mio, kako mi ime kaze, la sta cu borim se :cmizdrenje: nosim ime po mom pradedi, kao i svako iz moje porodice, svi nosimo necija imena i tako pamtimo nasu istoriju. imamo i rodoslov, sto olaksava stvari :cheesy2: kad su me pitali koje bi ime hteo za krsteno, ja sam opet reko Milan mocart iz postovanja, ljubavi, zato sto sam najzad prihvatio da jesam mocart

PD

PD

Дуго је са нама

• Члан
  • 1028 Поруке
Ivice, i to je ime....mozda umanjenica od imena Ivan a evo uskoro imamo Ivanjdan....odmah se namece da je to Hrvatsko ime ali ne mora znacit.....sta kazu tvoji koji ti dadose to ime...ja znam blizance Jovica i Ivica...valjda su se roditelji navodili mislju da se slaze...takodjer sam cula da dosta ljudi da ime svom deteteu iz neke druge vere kako bi ga Gospod stitio...neko verovanje u davnija vremena... Ivan - Ivo, Ico, Ino, Ive, Ivek, Ivica, Nino, Ninko /gr?. Iochannes - hebr. Johanan - Bog je milostiv Milan-imam brata, strica, dedu Milana...to je sto znam, tako da mi je to ime milo.... Starosrpska imena. Naslanjaju se na prastari sveslovenski koren "mil, mio, mili" vrlo produktivan u slovenskim imenima. Smatra se da su u dalekoj prošlosti izvedena iz prastarih složenih imena tipa Miloslav, Milomir i dr. Ime Milan je posvedočeno u mnogim pisanim istorijskim izvorima još u prednemanjićko doba. Pretpostavlja se da su ga od nas preuzeli drugi slovenski narodi, naročito Hrvati, Slovenci, Česi i Slovaci. :-[
My wish for you

Guest_Izida_*

Guest_Izida_*
  • Гости
PD,ti jesi veoma draga osoba.Tako da ti se ime slaze uz karakter,po mom misljenju. Medo,poznajem puno Milana,sto u familiji sto ovako.Neki su mi vise nego dragi i veoma ih postujem.Sem jednog,svi su dobri i casni ljudi.A taj sto je baraba je ateista,pa nije ni cudo sto nema stid pred ljudima,kad nema strah od Boga. Nikada mi nije bilo jasno sto je Ivica hrvatsko,a Jovica srpsko ime,kad su i jedno i drugo,sto kaze PD,deminutivi od hriscanskih imena. A Sv.Apostol Marko je jevandjelista.Zato nas Karadjordje pise ovako lepe poslanice.

karadjordje

karadjordje

Не мисли да оде

• Члан
  • 4014 Поруке

Marko, Da li volis svoje ime? Mnogo ljudi cujem kako kazu da bi menjali svoje ime jer im se ne dopada itd....valjda postoji razlog zasto su nam roditelji dali ime koje nosimo...Ja sam Dragana...moj tata mi dade to ime i imao je mnostvo skracenica da mi tepa pa cak i sada nekad kad pricamo upotrebi neko....ima nesto sa ocevima i cerkama posebno....mozda gresim....koja su vasa iskustva?

?? ????....????? ?? ?? ????? ????? ??? ????? ????? ??? ? ???????....?????? ?? ?? ???? ??????... ????? ??? ??????????....

karadjordje

karadjordje

Не мисли да оде

• Члан
  • 4014 Поруке

A Sv.Apostol Marko je jevandjelista.Zato nas Karadjordje pise ovako lepe poslanice.

????? ?? ?????? ???? ??? ??????????...????? ?? ????? ??? ?????????  :cheesy2: ? ?????? ??????? ??????? ?? ????...???? ??? ?????? ??????? ??????? ??? ????? ?? ??? ?????....

Guest_Izida_*

Guest_Izida_*
  • Гости
Da se nisi ovde proslavio,ja te ne bih pronasla... :cheesy2:

Сродне Теме Collapse

Тема Форум Започето од Статистика Инфо

0 Корисник (а) чита ову тему

0 чланова, 0 посетилаца, 0 скривених корисника