Пређи на везу

Change
Слика

Професор забранио ђацима да се крсте!

- - - - -

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
77 одговор(а) на ову тему

Анастасија

Анастасија

Pink pravoslavka.

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 22325 Поруке
  • Локација :127.0.0.1
Синиша Вукадиновић, наставник географије, ученици првог разреда која се прекрстила пошто је чула црквена звона рекао да треба да се стиди и да му се на часу више не појављује.

Постављена слика

БЕОГРАД - Буди бог с нама!

- Професор Синиша Вукадиновић, који мојој ћерки предаје географију у Десетој београдској гимназији „Ми­ха­јло Пупин“, полудео је кад се она прекрстила на његовом часу. Моје дете је преживело ужасну трауму.

Ово је за Курир испричала мајка девојчице која похађа Десету београдску гимназију, али из страха да њено дете не буде угрожено, замолила је да не откријемо њен идентитет. Наиме, њена ћерка, која иде у први разред ове гимназије, прекрстила се на Вукадиновићевом часу пошто је чула црквена звона. Кад је професор видео шта је урадила, каже мајка девојчице, почео је да виче на њу и да јој прети.

- Урлао је из свег гласа. Рекао је да не жели да икада више на његовом часу види да се неко крсти. Говорио јој је да треба да је буде срамота кад може да се крсти и цео час је причао о томе. Моја ћерка је хришћанка и тако је васпитана, не могу да верујем да је проблем то што се прекрстила кад је чула звона - каже мајка.

Кад смо позвали професора Синишу Вукадиновића, он је рекао да јесте тако реаговао и да има добре разлоге за то.

- Кад је зазвонило звоно на цркви, девојчица се прекрстила и ја сам јој рекао да то не треба да ради. Религија је нешто што је приватно и на часу не треба да се крсти. Ја сам православац, али данашња ом­ладина банализује религију. Постало је популарно да се ђаци крсте пре одговарања или кад на пун сат чују црквена звона. Црква и држава су по уставу одвојене, а школа је државна институција. Питао сам их како би реаговали кад би неки ученик муслиман хтео у време молитве током часа да се клања - каже Вукадиновић.

Директорка: Не треба да исказују религијска осећања

Позвали смо директорку Десете београдске гимназије Надежду Маховић, а она нам је рекла да професор Вукадиновић јесте бурно реаговао кад се девојчица прекрстила на његовом часу.

- Професор јесте то рекао, али само зато што мисли да деца не би требало да на часу исказују своја религијска осећања - каже директорка Маховић.

Medio.rs
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”

Оставите Ваш коментар преко Фејсбука

Ignjatije

Ignjatije

Против догматизма и незнања

• Члан
  • 8847 Поруке
Jer taj profesor neki rodjak Predraga Stojadinovica ?

Милан Ракић

Милан Ракић

Инвентар форума

• МОДЕРАТОР ЖРУ
  • 5102 Поруке
  • Локација :Земун
Професор иначе, поред земљописа, предаје и Грађанско васпитање...

http://www.xgimnazija.edu.rs/node/110

Ако је наравно у питању иста личност...
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи...

Постављена слика

Анастасија

Анастасија

Pink pravoslavka.

• Члан
  • 22325 Поруке
E, a ti sa Stojadinovićem smori i Boga i nas.Pusti čoveka da živi kako živi,priča šta priča, šta si se opteretio sa njim.
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”

Manolis

Manolis

Не мисли да оде

• римокатолик
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 3604 Поруке
  • Локација :Biserica Alba
Још није бацио чланску карту КПЈ?
„Ако бежиш од Бога он те неће јурити, али ће те чекати!"

Драшко

Драшко

Не мисли да оде

• МОДЕРАТОР ЖРУ
  • 3222 Поруке
  • Локација :East End
Моја гимназија човече и наша парохијска Црква

Ово су неки нови профани, у моје време у тој гимназији 90-94те предавао нам је енглески један необичан лик, који је говорио о томе да треба избацити Титова слике и први нас је научио химну Светом Сави

Први пут у животу сам чуо и научио химну Светом Сави у тој гимназији на часовима енглеског, донео човек касетофон и сви ајде.........нема везе дал је неко веровао или није сви смо певали, озбиљан професор, јако добро је радио и граматику енглеског и литературу, образован, певали смо и Битлсе и разне популарне мелодије из 60их 70их али и ето химну

Не сећам се да је то тад иком сметало и нико жив се није бунио
"Верујем Господе, помози мом неверју"
"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

R.Žiskar

R.Žiskar

Дуго је са нама

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 2329 Поруке
У зависности од тога како је тачно изгледала та бурна реакција професор би требао да буде опоменут због начина на који контактира са ученицима.
Са друге стране, чињеница је да је исказивање вере постало помодарство без дубљег разумевања. Са те стране, као и по закону, мислим да је професор у праву у својим наведеним разлозима. Додуше, сам чин прекрштавања би био аналоган муслиманском окретању дланова према небу (исправите ме ако грешим) па је његово поређење неадекватно. Иако себе представља као Православца, мислим да у основи није верник.

@Ignjatije
Пријатељу, брате, далеки рођаче....молим те, "Је л`" а не "Јер"...

Ignjatije

Ignjatije

Против догматизма и незнања

• Члан
  • 8847 Поруке

E, a ti sa Stojadinovićem smori i Boga i nas.Pusti čoveka da živi kajo živi,priča šta priča, šta si se opteretio sa njim.

U pravu si. Naravno da nisam ozbiljno mislio da su rodjaci. Ali u pitanju je ista "sorta" ljudi koji sekularnost smatraju pogresno.

Tek kada se njihove ideje sprovedu u praksi vidi se koliko su opasne.

Guest_- . . .-_*

Guest_- . . .-_*
  • Гости
Опасан неки профа...

Оно што сада упада у очи јесте да он предаје Грађанско васпитање... да ли тамо учи децу против вере или их учи општим друштвеним вредностима? Одакле њему идеја да на овај начин вређа верска осећања ове девојчице?

Драшко

Драшко

Не мисли да оде

• МОДЕРАТОР ЖРУ
  • 3222 Поруке
  • Локација :East End

Професор иначе, поред земљописа, предаје и Грађанско васпитање...

http://www.xgimnazija.edu.rs/node/110

Ако је наравно у питању иста личност...

хвал ти миланче сад видех на списку доста профана из мог "доба" је остало

:) чак и разредна Зорица и легендарна Оливера Црњански , словенофил
"Верујем Господе, помози мом неверју"
"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Manolis

Manolis

Не мисли да оде

• римокатолик
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 3604 Поруке
  • Локација :Biserica Alba
Постављена слика
„Ако бежиш од Бога он те неће јурити, али ће те чекати!"

Анастасија

Анастасија

Pink pravoslavka.

• Члан
  • 22325 Поруке
@Ignjatije,

Ako se sprovedu ikada,to je veliko pitanje.Inače smatram da svako ima pravo da iskaže svoju veru kojoj pripada,pa i zakrštavanjem.A da li deca suštinski ne poznaju svoju veru to je već drugo pitanje.

Сродне Теме Collapse

0 Корисник (а) чита ову тему

0 чланова, 0 посетилаца, 0 скривених корисника