Пређи на везу

Change
Слика

Свештеник Руске православне цркве: Мадони не треба дати визу за Русију

* * * - - 1 Гласови

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
754 одговор(а) на ову тему

petar m

petar m

Не мисли да оде

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 4341 Поруке
  • Локација :Beograd

А да ли треба објашњавати разлику између тога да је слободна воља две особе шта ће да раде међу собом а да је промоција тога што раде нешто друго, можда врста присиле, врста психолошког притиска?

Kao prvo, ko kaze da je gay parada vrsta psiholoskog pritiska? Evo, meni nije ni najmanje. Savrseno me se ne tice da li ce neko da paradira ili ne, njihova stvar. Imam mnogo pametnija posla nego da se zamajavam time. Dakle, da li je parada vrsta psiholoskog pritiska ili ne je opet samo subjektivni dozivljaj pojedinca ili vise njih, a nikako nesto objektivno. Samim tim, to ne moze biti ni argument u korist zabranjivanja.

Kao drugo, ako je gay parada vrsta psiholoskog pritiska, onda je isto tako vrsta psiholoskog pritiska spasovdanska litija koju organizuje SPC, i uopste svaki oblik pojavljivanja religije u javnosti... jer, eto, mozda neko to smatra prisilom isl...

“If you think anyone is sane you just don't know enough about them.” 

Apis

Apis

Дуго је са нама

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 1408 Поруке
  • Локација :Smederevo

Kao prvo, ko kaze da je gay parada vrsta psiholoskog pritiska? Evo, meni nije ni najmanje. Savrseno me se ne tice da li ce neko da paradira ili ne, njihova stvar. Imam mnogo pametnija posla nego da se zamajavam time. Dakle, da li je parada vrsta psiholoskog pritiska ili ne je opet samo subjektivni dozivljaj pojedinca ili vise njih, a nikako nesto objektivno. Samim tim, to ne moze biti ni argument u korist zabranjivanja.

Kao drugo, ako je gay parada vrsta psiholoskog pritiska, onda je isto tako vrsta psiholoskog pritiska spasovdanska litija koju organizuje SPC, i uopste svaki oblik pojavljivanja religije u javnosti... jer, eto, mozda neko to smatra prisilom isl...

sta ti brate poredis....odosmo u tri lepe sa ovim liberalnim shvatanjem vere i crkve.crkva litijama ne promovise bolesti vec duhovnost i moralnost

petar m

petar m

Не мисли да оде

• Члан
  • 4341 Поруке

sta ti brate poredis....odosmo u tri lepe sa ovim liberalnim shvatanjem vere i crkve.crkva litijama ne promovise bolesti vec duhovnost i moralnost

sto je opet samo tvoj subjektivni stav koji nikako ne moze biti normativan za ostale...

R.Žiskar

R.Žiskar

Дуго је са нама

• Члан
  • 2341 Поруке

Осим што се свет не окреће око тебе, морам да приметим и дозу лицемерја.
Ако те не интересује, онда те не интересује.
Демократија није владавина мањине или одређене групе људи и испуњавање њихових хирова. Додуше, ако причамо о новокомпонованој западној демократији, онда можда и можемо да кажемо како је небитно шта жели већина већ је битно шта жели власт. А у овом случају власт не жели параде педера. А ни већина.
Дакле, лажна угроженост, зачињена лажном борбом за права мањина. Уосталом, овде је тема изнето легитимно мишљење једног свештеника, а ако власт не дозволи концерт, онда можемо о томе.

R.Žiskar

R.Žiskar

Дуго је са нама

• Члан
  • 2341 Поруке

sto je opet samo tvoj subjektivni stav koji nikako ne moze biti normativan za ostale...

Ето, тако. Реално.

Andre Williams

Andre Williams

"mr rhythm"

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 5886 Поруке
исте се приче врте и жваћу у ........

petar m

petar m

Не мисли да оде

• Члан
  • 4341 Поруке

Осим што се свет не окреће око тебе, морам да приметим и дозу лицемерја.

Kao ni oko tebe. A samo da te podsetim da ja svoj stav ne namecem kao normu dok ti, zeleci da zabranis paradu, to itekako cinis...

Демократија није владавина мањине или одређене групе људи и испуњавање њихових хирова. Додуше, ако причамо о новокомпонованој западној демократији, онда можда и можемо да кажемо како је небитно шта жели већина већ је битно шта жели власт. А у овом случају власт не жели параде педера. А ни већина.

Niti je demokratija bezuslovna vladavina vecine i ispunjavanje njihovih hirova.

Дакле, лажна угроженост, зачињена лажном борбом за права мањина.

Sto se tice legitimnosti razloga odrzavanja parade, o tome mozemo da raspravljamo, a to je i potpuno nebitno. Ako se neko oseca ugrozen on to moze i da izrazi paradiranjem(bez obzira da li je razlog realan ili ne), i niko nema pravo da mu to uskrati.

petar m

petar m

Не мисли да оде

• Члан
  • 4341 Поруке

Ето, тако. Реално.

Sem sto si se malo zeznuo, jer, da te opet podsetim, ja svoj stav ne proglasavam normativnim, a svako ko se zalaze za zabranu parade to cini.

R.Žiskar

R.Žiskar

Дуго је са нама

• Члан
  • 2341 Поруке

Kao ni oko tebe. A samo da te podsetim da ja svoj stav ne namecem kao normu dok ti, zeleci da zabranis paradu, to itekako cinis...

Можеш ли да ми цитираш текст у којем сам за забрану параде? Или опет тумачиш туђе речи како ти одговара?

Niti je demokratija bezuslovna vladavina vecine i ispunjavanje njihovih hirova.

Демократија може да се схвати и као систем владавине већине. То значи да најјача организована група може да диктира (и намеће) своју вољу осталима.http://sr.wikipedia..../sr/Демократија

Sto se tice legitimnosti razloga odrzavanja parade, o tome mozemo da raspravljamo, a to je i potpuno nebitno. Ako se neko oseca ugrozen on to moze i da izrazi paradiranjem(bez obzira da li je razlog realan ili ne), i niko nema pravo da mu to uskrati.

Не може појединац да одређује легитимност својих разлога за парадирање или било које друге активности. То се онда зове анархија. У противном, забрана парадирања нациста у Израелу би била? Кршење људских права?
  • Apis воли ово

petar m

petar m

Не мисли да оде

• Члан
  • 4341 Поруке

Можеш ли да ми цитираш текст у којем сам за забрану параде? Или опет тумачиш туђе речи како ти одговара?

Nisi nigde direktno rekao, ali sam to zakljucio iz tvojih reci da je parada vrsta prisile i priholoskog pritiska.
Ako ne mislis tako, onda izvini.

Демократија може да се схвати и као систем владавине већине. То значи да најјача организована група може да диктира (и намеће) своју вољу осталима

Sto ne znaci da je takvo poimanje ispravno tj. da je u redu drugima nametati svoju volju i diktirati im kako ce da zive.

Не може појединац да одређује легитимност својих разлога за парадирање или било које друге активности. То се онда зове анархија.

Otkud izvuce takav zakljucak?

У противном, забрана парадирања нациста у Израелу би била?

To sto svojim idejama podsticu mrznju i nasilje prema drugima i time ih zivotno ugrozavaju. Ne znam za tebe, ali meni sasvim dovoljan razlog ne samo da im se zabrani paradiranje vec da svako od njih zavrsi u corci.

obi-wan

obi-wan

featuring Kyle Katarn

• АДМИНИСТРАТОР
  • 12174 Поруке
  • Локација :Kattada

Madona je prava vestica. Pa zar ne vidite da ona ne stari !

Постављена слика

"Vi morate upoznati zemaljsko da bi ste ga voleli, a Bozansko se mora voleti da bi se upoznalo." Paskal

solo piano radio

obi-wan

obi-wan

featuring Kyle Katarn

• АДМИНИСТРАТОР
  • 12174 Поруке
  • Локација :Kattada

A ti treba da shvatis da drzava nikako nije tvoja vec podjednako pripada svim gradjanima i da postoje ljudi cije moralne vrednosti se ne poklapaju sa tvojim. Ukratko: da naucis da postujes druge ljude a ne da im nameces svoje stavove.

Kao sto recimo oni nama namecu?

Kao prvo, ko kaze da je gay parada vrsta psiholoskog pritiska? Evo, meni nije ni najmanje.

Meni jeste. Sta cemo sad?

Kao drugo, ako je gay parada vrsta psiholoskog pritiska, onda je isto tako vrsta psiholoskog pritiska spasovdanska litija koju organizuje SPC, i uopste svaki oblik pojavljivanja religije u javnosti...

Ovo se, decko, zove silogizam, misaoni sport, razvodnjavanje, relativizacija.
Jer ako idemo tvojom "logikom", izadje da je litija isto sto i parada.

Evo, ja bih bas voleo da recimo organizuju setnju kao protest protiv kica i sunda u umetnosti, setnju za promovisanje zdrave ishrane, setnju za podizanje svesti u ocuvanju zivotne sredine, itd.

Dakle, sadrzaj i motiv cine nesto smislenim ili besmislenim.

"Vi morate upoznati zemaljsko da bi ste ga voleli, a Bozansko se mora voleti da bi se upoznalo." Paskal

solo piano radio

Сродне Теме Collapse

Тема Форум Започето од Статистика Инфо

0 Корисник (а) чита ову тему

0 чланова, 0 посетилаца, 0 скривених корисника