Пређи на везу

Change
Слика

Преминуо Шенуда Трећи, поглавар коптске православне цркве

- - - - -

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
26 одговор(а) на ову тему

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 712 Поруке
  • Локација :Beograd

Nisam znao da se i Kopti - arhijereji sahranjuhu po drevnom običaju bez kovčega u sedećam položaju!

Први пут чујем за ово... Сахрана ће бити у уторак, а до тада ће тело бити овако у седећем положају у цркви Св. Марка

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке
Nekada su i mirjani se sahranjivali bez kovčega , klir u ležećem položaju a arhijereji u sedećem ,
imaš nekoliko Svetitelja na netu da pronaćeš koji su sada u tom položaju , tj.tako bili sahranjeni - sad ću da pronađem !

Мученик Твој Господе, Валерије , у страдању своме је примио непропадљиви венац, од Тебе Бога нашега, јер имајући помоћ Твоју мучитеље победи, а разори и немоћну дрскост демона: Његовим молитвама спаси душе наше.

posaljisvojuporuku.png

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке

Први пут чујем за ово... Сахрана ће бити у уторак, а до тада ће тело бити овако у седећем положају у цркви Св. Марка

evo pronašao sam a i imamo temu mošti svetitelja...

Sveti Atanasije , patrijarh carigradski

Постављена слика

Постављена слика

Мученик Твој Господе, Валерије , у страдању своме је примио непропадљиви венац, од Тебе Бога нашега, јер имајући помоћ Твоју мучитеље победи, а разори и немоћну дрскост демона: Његовим молитвама спаси душе наше.

posaljisvojuporuku.png

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке
Преминуо Шенуда III, поглавар Коптске Цркве

19. Март 2012 - 16:01

Постављена слика

У суботу, 17. марта 2012. године, уснуо је у Господу коптски папа и патријарх александријски, поглавар Коптске Цркве, Шенуда III.
Рођен је 3. августа 1923. године у граду Асијут, у области горњег Египта, као најмлађе дете у десеточланој хришћанској породици. Као шеснаестогодишњак био је катихета у својој парохијској заједници и активно је учествовао у црквеном животу у свом граду. Дипломирао је историју на Универзитету у Каиру и одмах се запослио као професор социологије и енглеског језика у средњој школи у египатској престоници. Упоредо са школским обавезама, уписао се у богословију, где је дипломирао и уписао специјализацију из области библистике. Замонашио се у Богородичином манастиру у Скиту у Нитријској пустињи. Коптски патријарх Кирило VI га поставља за ректора богословије и на место председника комисије за хришћанско образовање.
Коптски александријски патријарх и поглавар Коптске Цркве постао је 14. новембра 1971. године. У току његове четрдесетогодишње службе Коптска Црква је доживела духовни препород. Проповедао је где год му се указала прилика, учествовао је на разним научним скуповима и округлим столовима, унапредио је мисионарски рад, основао је двеста парохија у Сједињеним Америчким Државама, двадесет и три у Канади и Јужној Америци, али и огранке коптских богословија у Америци, Аустралији и Великој Британији. Рукоположио је преко шест стотина ђакона и свештеника. У свету је био познат као добар богослов, даровит проповедник и писац, духовник и заговорник дијалога међу хришћанима. Аутор је сто књига, које је писао на разне богословске теме, а више од половине тих публикација објављене су и на енглеском, француском, немачком, италијанском и другим светским језицима.
Од 1971. године до данас Коптска Црква је постала члан Светског Савета Цркава, Блискоисточног Савета Цркава, Афричког Савета Цркава, Националног Савета хришћанских Цркава у Сједињеним Америчким Државама, Канадског Савета Цркава, Аустралијског Савета Цркава.

Извор : СПЦ

posaljisvojuporuku.png

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • 712 Поруке

Nekada su i mirjani se sahranjivali bez kovčega , klir u ležećem položaju a arhijereji u sedećem

Како су сахрањени претходни коптски патријарси? Јел исто у седећем положају?

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке
Није ми познато ,
зато сам се и зачудио те написао овај пост на првој страници...

Nisam znao da se i Kopti - arhijereji sahranjuhu po drevnom običaju bez kovčega u sedećam položaju!

вероватно да јесу !

posaljisvojuporuku.png

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • 712 Поруке
И ја сам се зачудио, први пут чујем да се копти сахрањују седећи.

Чини ми се да је патријарх Кирил VI сахрањен у сандуку...

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке
Нисам се око тога распитивао...

Могуће да у сандуку , гледано да у оно време било тешко по питању Копта , можда им било забрањено или шта већ , те нису га тако сахранили а сада вероватно им одобрено да тако сахране Патријарха , можда му била таква жеља да га сахране по старом обичају!

posaljisvojuporuku.png

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • 712 Поруке
Ако сам добро скапирао, мислим да ће сахрана тек да буде .... овако седећи је постављен да би се народ поздравио са њим

Martirije

Martirije

Инвентар форума

• АДМИНИСТРАТОР
  • 56706 Поруке

Ако сам добро скапирао, мислим да ће сахрана тек да буде .... овако седећи је постављен да би се народ поздравио са њим

Пошто видим да пратиш ако објаве сам чин сахране , да објавиш овде ако ти није тешко !

posaljisvojuporuku.png

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • 712 Поруке
Ево проверио сам, сахрана ће бити сутра

Patriarch Shenouda’s body, dressed in formal robes with a golden crown on his head and a gold-knobbed staff cradled on his shoulder, was placed upright on the tall ornate papal throne where it will remain sitting in state until the funeral on Tuesday.

Извор

Пошто видим да пратиш ако објаве сам чин сахране , да објавиш овде ако ти није тешко !

Наравно да хоћу :)

Nicholas

Nicholas

Наш човек

• Члан
  • 712 Поруке
Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика