Пређи на везу

Добродошли на Живе Речи Утехе, највећу православну интернет-заједницу!
Региструјте се сада да бисте добили приступ свим нашим функцијама. Када се региструјете и пријавите, моћи ћете да креирате теме, постављатe одговоре на постојеће теме, направитe своју страницу и групу, додајете слике и албуме, имате свој блог, дајете репутацију другим члановима, добијете лични поштански курир са приватним порукама, мењати свој профил и коментарисати друге профиле И ЈОШ МНОГО, МНОГО ТОГА!. Уколико већ имате налог, пријавите се овде -у супротном направите налог бесплатно још данас!

КАКО ДА СЕ РЕГИСТРУЈЕМ, ПИШЕМ, ПОСТАВЉАМ СЛИКЕ НА ЖРУ? (ОБЈАШЊЕЊЕ У ПАР КОРАКА)

кликните и погледајте који нам је рејтинг

Слика

Otac Marijan Knezevic Stave kod Valjeva

- - - - -

• Молимо Вас региструјте се или пријавите да бисте одговорили
53 одговор(а) на ову тему

Guest_- . . .-_*

Guest_- . . .-_*
  • Гости
Он је заиста сјајан човек и велики црквени радник и молитвеник, али морам да признам да се са неким његовим ставовима у интервјуу не слажем. Из овог интервјуа са о. Марјаном има толико веома спорних детаља, али не бих сада да залазим у то. наравно, то не умањује његову светост и молитвеност, али и не може свести на апсолутну истину. Имамо са друге стране људе који имају другачији поглед, па су исто велики молитвеници. Просто, у Цркви се не може свести све на једнобразност и једноумље. Нисмо секта, то само раде у сектама. Сви су исти као штанцовани. Код нас је плуралитет мишљења нешто најнормалније. Ево, ја се не слажем са многим стварим акоје је изјавио о. Марјан али га такође и веома ценим и поштујем и сматрам великим молитвеником. Верујем да то ради из велике ревности, у то нем сумње али често се претера у проблематичним ставовима.

ПРОМЕНИТЕ СКИН, ПРЕУЗМИТЕ ANDROID I IOS МОБИЛНУ АПЛИКАЦИЈУ И ЧЕТ ФОРУМА ЖРУ ПОТПУНО БЕСПЛАТНО!

Таша

Таша

Дуго је са нама

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 2299 Поруке
Meni je drago kada cujem da je crkva puna i da se narod sabira na Liturgiju ali ne volim bas ovakve stvari. Smatram da iskrena i usrdna molitva, vera u Gospoda pomazu pa molitve imaju isceliteljski efekat. Verujem da su u nekom momentu usrdne molitve oca Marijana pomogle nekome konkretno jer sam i sama osetila sta to znaci ( ne mislim na njegove molitve, rec je o jednom kaludjeru u jednom manastiru ) ali nikada od takvih ljudi, velikih molitvenika ne bih pravila, Bog da prosti, neke isceljitelje kod kojih se ide organizovano, busevima, ceka se u redovima ... to mi nekako ima vise neku magijsku notu nego pravoslavnu, no tako je to u nas Srba :)
Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Guest_- . . .-_*

Guest_- . . .-_*
  • Гости
Ево, мени није јасно шта значи да се молимо за некога "за кога не треба"? Нећу, рекох, да улазим у све мистичне сфере појединих изјава али заиста ми многе ствари нису јасне. Верујем да је то због тога што сам на веома ниском духовном ступњу.

Може човек ногу да сломи и да се не моли и да се моли. Оно што се слажем са о. Марјаном јесте да је Света тајна јелеосвећења веома значајна молитва.

Andre Williams

Andre Williams

"mr rhythm"

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 5886 Поруке

Ево, мени није јасно...

ни мени...

Драган Јашић

Драган Јашић

Не мисли да оде

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 3222 Поруке
  • Локација :Београд

Драги, јеси ли се чуо са о. Марјаном?

Иване немам времена на послу сам , али супруга покушава да га добије ,имамо три броја телефона и веомааааааа је тешко га добити . Јовану је сутра пети рођендан и у суботу ћемо ј и супруга сести у ауто и отићи до њега па макар на виђење са оцом Маријаном и да се , ако није он у могућности тада да ну очита молитве , барем да се договоримо када можемо да дођемо поново и да се Јовану посвети мало више или незнам ни ја како већ . А у недељу с Божијом помоћи ћу Јована да водим код наше Данијеле у њену перохијску цркву на јелоосвећење . Даће Бог да буде све уреду !
``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Andre Williams

Andre Williams

"mr rhythm"

• Члан
  • 5886 Поруке

...А у недељу с Божијом помоћи ћу Јована да водим код наше Данијеле у њену перохијску цркву на јелоосвећење . Даће Бог да буде све уреду !

Моје мишљење је да ћете и ту (у парохијској...) наћи помоћ Божију, било да молитву чита "чист" или "нечист" свештеник.

Драган Јашић

Драган Јашић

Не мисли да оде

• Члан
  • 3222 Поруке

Он је заиста сјајан човек и велики црквени радник и молитвеник, али морам да признам да се са неким његовим ставовима у интервјуу не слажем. Из овог интервјуа са о. Марјаном има толико веома спорних детаља, али не бих сада да залазим у то. наравно, то не умањује његову светост и молитвеност, али и не може свести на апсолутну истину. Имамо са друге стране људе који имају другачији поглед, па су исто велики молитвеници. Просто, у Цркви се не може свести све на једнобразност и једноумље. Нисмо секта, то само раде у сектама. Сви су исти као штанцовани. Код нас је плуралитет мишљења нешто најнормалније. Ево, ја се не слажем са многим стварим акоје је изјавио о. Марјан али га такође и веома ценим и поштујем и сматрам великим молитвеником. Верујем да то ради из велике ревности, у то нем сумње али често се претера у проблематичним ставовима.

Оче Иване ја сам чуо о њему доста позитивнога чак и колегиница са посла је била код њега више пута и прича да отац прави чуда , е сад шта су то чуда то је релативна ствар . Чуо сам се и са једним братом са киме сам заједно у марту на Хиландару , он је из Ваљева и познаје га добро чак му је отац Маријан и духовник , и он каже да је његову рођену тетку са молитвама излечио , требала је колико сам га разумео да тетка иде на операцију или тако нешто , тумора на мозгу и захваљујући оцу Маријану је све то исцељено . Е сада ја вођен тим сведочењима хоћу да одведем унука Јована код њега , сигурно му неће шкодити већ , с Божијом помоћи , помоћи му .
``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Драган Јашић

Драган Јашић

Не мисли да оде

• Члан
  • 3222 Поруке
Неразумем ја то што сте се закачили за те ствари

чита "чист" или "нечист" свештеник.

није ми јасна конотација шта то значи ?

Свети Николај Српски

Andre Williams

Andre Williams

"mr rhythm"

• Члан
  • 5886 Поруке

Неразумем ја то што сте се закачили за те ствари

није ми јасна конотација шта то значи ?

- Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je „čist" i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu, počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv „volšebnih energija", a svedoci smo da sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Posle čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da poneko i vrisne ili pobegne iz crkve - priča otac Marjan, i napominje da je jedini spas molitva.

Драган Јашић

Драган Јашић

Не мисли да оде

• Члан
  • 3222 Поруке
Немам коментара никаквога на тај цитат

Свети Николај Српски

Штрумпфета

Штрумпфета

Интересује се

• Члан
  • Pip____Pip____Pip____Pip____Pip____
  • 151 Поруке
Ја бих такође желела да идем на молитву јелоосвећења; па вас молим јавите ми у којој парохијској цркви се врши ова света тајна у недељу. Хвала

Драган Јашић

Драган Јашић

Не мисли да оде

• Члан
  • 3222 Поруке

Ја бих такође желела да идем на молитву јелоосвећења; па вас молим јавите ми у којој парохијској цркви се врши ова света тајна у недељу. Хвала

То је у недељу на Карабурми црква Сабор Светих Светитеља и почиње по речима Данијеле у 8 сати ујутро .

Свети Николај Српски

Сродне Теме Collapse

0 Корисник (а) чита ову тему

0 чланова, 0 посетилаца, 0 скривених корисника